Jakimi chorobami zajmuje się lekarz nefrolog?

Do lekarza nefrologa udajemy się wtedy, gdy pojawiają się schorzenia nerek oraz układu moczowego. Jakimi chorobami zajmuje się ten lekarz?

Kim jest lekarz nefrolog?

nefrolog dziecięcy białystok

Lekarz nefrolog w swojej pracy zajmuje się diagnostyką oraz leczeniem dolegliwości dotykających nerek, a także układu moczowego, w tym dróg moczowych oraz pęcherza. Często współpracuje w tym zakresie z urologiem.

Do nefrologa należy udać się wtedy, gdy pojawiają się objawy wskazujące na schorzenia powyższych narządów.

Najczęściej diagnozowane choroby nerek

Wśród chorób nerek, które najczęściej diagnozowane są przez lekarza nefrologa, znajdują się przede wszystkim: kamica nerkowa, infekcje bakteryjne układu moczowego, zapalenia nerek, niewydolność nerek, zespół nerczycowy, genetyczna choroba Fabry’ego, torbiele, choroby nowotworowe nerek.

Lekarz diagnozuje choroby nerek na podstawie dokładnych badań. Stosuje się między innymi badania krwi oraz badania moczu, USG nerek, RTG – rentgen nerek, scyntygrafię nerek.

Gdzie do nefrologa?

Aktualnie z konsultacji z nefrologami można korzystać zarówno na NFZ, jak również prywatnie.

Ze względu na długi czas oczekiwania w kolejkach coraz częściej wybierany jest prywatny nefrolog Białystok jest jednym z miast, gdzie można umówić się na wizytę z tym specjalistą w dogodnym terminie. Pomoc uzyskasz na https://www.cmryska.pl/poradnie-specjalistyczne/poradnia-nefrologiczna-dla-dzieci/.

Ten wpis został opublikowany w kategorii zdrowie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *